Zoeklicht op de ‘Orcam’

Wat is een ‘Orcam’? De Orcam kan door middel van kunstmatige intelligentie (“AI”) teksten voorlezen en daarnaast ook kleuren en gezichten herkennen. Er zijn twee uitvoeringen:

  • De Orcam Read is een hand voorleesapparaat
  • De Orcam MyEyes kan op vrijwel iedere bril worden bevestigd.

Wat zijn de ervaringen van gebruikers? Vooraf: onderstaande ervaringen zijn meningen van gebruikers die hebben gereageerd op onze oproep in de Nieuwsbrief en moeten niet als mening of aanbeveling van de MaculaVerening worden gezien. De vijf ervaringen geven een gemengd beeld. Naast voordelen, ervaren gebruikers ook nadelen die in overweging genomen kunnen worden bij de aanschaf van deze kostbare apparaten. Algemene tevredenheid: De reacties variëren van tevredenheid over de handzaamheid van de apparaten tot frustratie over technische beperkingen. Gebruiksgemak en draagbaarheid: De compactheid en draagbaarheid van beide apparaten worden gewaardeerd. Technische uitdagingen: Sommige gebruikers vonden de opstart- en bedieningsprocessen van de MyEye te complex. De gezichtsherkenning van de MyEye kan onbetrouwbaar zijn, en de batterij loopt snel leeg. Ook wordt het geluid uit de speaker als matig verstaanbaar ervaren. Leesfunctionaliteit: De Read wordt geprezen om zijn gebruiksgemak en de snelheid waarmee tekst geselecteerd kan worden. Echter, het rode kader dat gebruikt wordt om tekst te selecteren, kan moeilijk te zien zijn voor mensen met een lage rest visus. Ook kan de stemintonatie beter. Voor meer informatie zie de website: https://www.orcam.com/nl-nl/home

Orcam MyEyes

Orcam myeyes Orcam Read ORcam read