MaculaVereniging

Op 29 april 2022 is het rapport verschenen over een gepersonaliseerde behandeling bij LMD: Klinische relevantie & patiëntrelevantie van een Treat–and-Extend beleid in de oogheelkunde bij macula aandoeningen.

T&E is een gepersonaliseerde (op de persoon afgestemde) behandeling voor mensen met natte maculadegeneratie. Injecties worden gegeven op basis van wat er te zien is op de OCT. Is er wel of geen vocht/lekkage? Bij geen activiteit wordt de interval (tijd tussen de injecties) verlengd.

Dit beleid is ontwikkeld om over- en onderhandeling te voorkomen. Waar het vroeger standaard was eens in de vier of 6 weken een injectie te geven en te stoppen als het droog is, gaat men nu door met behandelen maar de interval wordt verlengd. Dit om te voorkomen dat je door zelfcontrole (komen als er iets mis is) je net te laat kan komen.

Er wordt altijd gestart met 4x om de 4 weken, daarna volgt controle.

Hieronder het schema van behandeling:

· Met dank aan de oogarts Manon van Hecke (ETZ)

Lees voor